Obrazek przedstawia auto, wczesna interwencja logopedyczna.

Możliwość dojazdu do pacjenta.

Obrazek przedstawiający słuchawkę telefonu, terapia pedagogiczna.

Wizyty wyłącznie po wcześniejszym kontakcie telefonicznym.

697-028-094
Fotel biurowy, wczesna interwencja logopedyczna.

Centrum Rehabilitacji Dzieci

ul. Rynek 5B, 67-200 Głogów

Pierwsza Wizyta

DZIECI

Warunkiem dostosowania terapii do potrzeb dziecka jest postawienie prawidłowej diagnozy, dlatego też na pierwszej wizycie (lub kilku kolejnych) przeprowadzany jest szczegółowy wywiad, badanie oraz wnikliwa obserwacja dziecka. Gdy okaże się to konieczne dziecko zostanie skierowane na konsultację do innych specjalistów.

Przygotuj i zabierz ze sobą: książeczkę zdrowia dziecka, wypisy ze szpitali jeśli było hospitalizowane, wyniki konsultacji i badań audiologicznych (badania słuchu) oraz neurologicznych ( MR i TK głowy) jeśli były takie przeprowadzane. Przypomnij sobie, jaki przebieg miała ciąża i poród. Jeśli dziecko potrzebuje okularów lub/i aparatu słuchowego nie zapomnij zabrać ich ze sobą. Przypomnij sobie, jak przebiegał dotychczasowy rozwój motoryczny dziecka oraz kiedy Twoje dziecko zaczęło wypowiadać pierwsze słowa. Weź ulubioną zabawkę dziecka i zastanów się, w co i z kim bawi się najchętniej.

DOROŚLI

Karta informacyjna ze szpitala (jeśli zaburzenia mowy są skutkiem udaru niedokrwiennego bądź krwotocznego mózgu, urazu, guza itp.)